8 FESTIWAL SIATKÓWKI DZIEWCZĄT-CZELADŹ 2015
wtorek, 12 maja 2015 15:49
f19

F3

W dniach 05 – 07.05.2015r. odbyła się w hali MOSiR w Czeladzi ósma edycja Festiwalu Siatkówki Dziewcząt. Przez trzy dni siatkarskich zmagań do Czeladzi przyjechało ok. 300 zawodniczek, nie tylko   z województwa śląskiego, ale również z małopolskiego. Turniej miał na celu promocję rozwijającej się siatkówki w naszym mieście.
Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał Burmistrz Czeladzi Zbigniew Szaleniec, witając licznie przybyłe drużyny i życząc udanej sportowej rywalizacji. Pierwszego dnia turnieju zawodniczki rywalizowały w kategorii „czwórek”. Gościliśmy drużyny z Zawiercia, Dąbrowy Górniczej, Tychów, Krzeszowic (woj. małopolskie) oraz Czeladzi. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn tj. około 80 zawodniczek. Po czterech godzinach sportowych emocji wyłoniono zwycięzców. Wręczenia dyplomów i medali dokonał Starosta Powiatu Będzińskiego Arkadiusz Watoła. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MKS „Dwójka” Zawiercie,
drugie miejsce SP Krzeszowice , natomiast na trzecim miejscu uplasował się zespół  SP Tychy. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Klaudia Szwaja MKS „Dwójka” Zawiercie.
W środę do rywalizacji przystąpiło 20 drużyn z całego województwa śląskiego. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Tych. Dziewczęta zajęły 1 i 2 miejsce. Nasze dziewczęta zajęły dopiero 8 miejsce, ale ich celem  było ostatnie przygotowanie do półfinału Mistrzostw Śląska, który odbędzie się w Mikołowie w najbliższą sobotę. Dzięki tak dużej imprezie siatkarskiej nasze zawodniczki miały możliwość zmierzyć się z wieloma drużynami z całego Śląska. Aż 48 drużyn przyjechało w czwartek do Czeladzi, aby zagrać turniej „dwójek”. Wystartowały w nich najmłodsze zawodniczki z klasy 4 z Krzanowic, Żor, Sosnowca, SP 29 Katowice,  Będzina,  Gliwic,  „Sokół”  Katowice,  Zawiercia,   Kłobuca,   Bierunia,   Bytomia
i Tychów, w sumie ok. 140 zawodniczek. Medale i dyplomy wręczył najlepszym zawodniczkom Wicestrosta Będziński Emil Bystrowski oraz Dyrektor MOSiR w Czeladzi Henryk Michalski. Złoty medal zdobyły dziewczęta z MDK nr 2 w Bytomiu, srebrny i brązowy  medal wywalczyły zawodniczki   z MKS „ Dwójka” Zawiercie. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Katarzyna Borek MDK nr 2  Bytom.Bardzo serdecznie dziękujemy dziewczętom z Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladź, które były sędziami   w turniejach swoich młodszych koleżanek. Podziękowania należą się także Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za okazaną pomoc w przygotowaniu boisk.
Dziękujemy partnerom, sponsorom i organizatorom turnieju.
Partnerami Festiwalu są: Coca-Cola HBC Polska Sp. z o. o. oraz Czeladzkie Centrum Komputerowe „ Lotos” PPHU Jarosław Zadłużny ( mieszcząca się w Czeladzi przy ul. Bytomskiej 60 )
Sponsorzy i organizatorzy: UM Miasta Czeladź, Starostwo Powiatowe w Będzinie, MCKS Czeladź, MZS w Czeladzi, MOSiR Czeladź oraz Piekarnia „Karol” Dariusz Krzemiński.W dniach 05 – 07.05.2015r. odbyła się w hali MOSiR w Czeladzi ósma edycja Festiwalu Siatkówki Dziewcząt. Przez trzy dni siatkarskich zmagań do Czeladzi przyjechało ok. 300 zawodniczek, nie tylko   z województwa śląskiego, ale również z małopolskiego. Turniej miał na celu promocję rozwijającej się siatkówki w naszym mieście.
Sponsorzy i organizatorzy: UM Miasta Czeladź, Starostwo Powiatowe w Będzinie, MCKS Czeladź, MZS w Czeladzi, MOSiR Czeladź oraz Piekarnia „Karol” Dariusz Krzemiński.